Spotkanie z fizyką

badaczDnia 13.12.2018 r. gościliśmy w naszej grupie mamę Amelki – Panią Ilonę, nauczycielkę fizyki. Nasz gość zaproponował nam zabawy i doświadczenia z fizyką, a że lubimy poznawać różne rzeczy, to bardzo ucieszyliśmy się z tego spotkania. Na początku przygody z fizyką dzieci poznały zjawisko magnetyzmu. Muchomorki manipulując magnesami mogły np. zaobserwować, jak zachowują się opiłki żelaza w zetknięciu z nimi. Dokonywały analizy zachowania metalu w zetknięciu z biegunami magnesu. Następnie przedszkolaki dowiedziały się skąd się bierze prąd oraz dlaczego samolot lata?. Dzieci poznały także pewne tajemnicze urządzenie (maszyna Van de Graaffa), dzięki któremu mogły ,,wywołać” prawdziwe błyskawice. To było naprawdę interesujące!!! Muchomorki dowiedziały się również jak umieścić jajko w szklanej butelce. Na koniec Pani Ilona pokazała dzieciom „Kolorowe wulkany” to była prawdziwa magia!!! Doświadczenia prezentowane przez naszego gościa były bardzo interesujące, już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania. Dziękujemy Pani Ilonie za poświęcony czas i zaciekawienie nas fizyką!!!

J. Zalewska