Świąteczne wypieki w Muchomorkach

pierniki - ewaŚwięta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników. 13 grudnia 2018 r. dla Muchomorków był bardzo pracowity, bowiem tego dnia dzieci piekły pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kucharek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne.

J. Zalewska