Spotkanie wigilijne w Muchomorkach

„W dzień Bożego Narodzenia radość całego stworzenia.

W piękną szatę dziś ubrana cała ziemia wita pana.

Wita Boga maleńkiego w stajni dziś narodzonego.

On porzucił tron swój boski, aby z nami dzielić troski.”

ggggggWigilia w naszej grupie odbyła się 20 grudnia 2018r. zaraz po śniadaniu. Dzieci przygotowały stoły dekorując je świątecznymi stroikami i ustawiając nakrycia. Następnie na stołach pojawiły się przygotowane przez rodziców różne potrawy wigilijne. Po złożeniu życzeń wszyscy zasiedli przy wspólnym stole aby posmakować pyszności. Muchomorki tego dnia odwiedził święty Mikołaj, który obdarował dzieci pięknymi prezentami. Po południu przybyli do nas zaproszeni rodzice. Przedszkolaki zaprezentowały się w przedstawieniu jasełkowym, a po występie złożyły rodzicom życzenia i wręczyły własnoręcznie zrobione pierniczki.

J. Zalewska