Spotkanie z książką w Muchomorkach

książka - sabinaCzęsty kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą. W naszym przedszkolu nauczycielki codziennie czytają dzieciom ulubione bajki, baśnie, których słuchanie umila przedszkolakom pobyt w przedszkolu. W ostatnim okresie w grupie Muchomorki działania te wspierane są przez zaproszonych gości oraz rodziców dzieci. W poniedziałek do „Muchomorków” zawitała p. Joanna mama Mai, następnego dnia czytała nam mama Franka p. Justyna oraz mama Oli p. Anna. W środę naszym gościem była Pani Dyrektor. Dzieci odwiedziła również p. Beatka. W czwartek z zaciekawieniem słuchaliśmy bajki czytanej przez mamę Zuzi – p. Karolinę. W piątek odwiedziła nas mama Wojtka – p. Joanna. Są to chwile bardzo przez dzieci wyczekiwane. I dla całej grupy, która chętnie i uważnie słucha nowych bajek i dla dziecka, którego rodzic nas odwiedza- bo to duma, wyróżnienie i przywilej. Zaproszeni goście poprzez czytanie bajek zachęcają najmłodszych do sięgania po książeczki. Dziękujemy wszystkim gościom za czytanie bajek.

J. Zalewska