Wizyta Muchomorków w bibliotece

kasi- ksi18 stycznia 2019r. dzieci z grupy I, odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym miejscem pełnym różnych książek. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Maluszki chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach, o tym, kto im czyta na dobranoc i jakie książki podobają im się najbardziej. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do biblioteki, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

J. Zalewska