Wizyta policjantów w Krasnalach

pol - ewaDnia 18.01.2019r. w grupie Krasnali gościliśmy policjantów z Komisariatu Policji w Chojnie. Ponieważ zbliżają się zimowe ferie poprosiliśmy policjantów o prelekcję na temat bezpiecznego zachowania podczas zimowych zabaw. Pani Małgosia i pan Przemek przedstawili dzieciom sytuacje niebezpieczne w jakich mogą znaleźć się w okresie zimowym oraz omówili sposoby przeciwdziałania tym niebezpieczeństwom zwracając uwagę m.in. na: właściwe zachowania w trudnych sytuacjach, stosowanie się do sygnalizacji świetlnej, przechodzenie przez jezdnię w miejscach wyznaczonych, zachowanie na chodniku, podróżowanie autem (w samochodzie zapinanie pasów/fotelik), bezpieczeństwo podczas kontaktu z osobą „obcą” i nieznajomym psem, właściwe spędzanie czasu wolnego, bezpieczne zabawy, zachowanie bezpieczeństwa podczas jazdy na nartach, sankach, łyżwach i zabaw na śniegu. Przypomnieli także o zakazie zabawy na zamarzniętym jeziorze czy stawie. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się atrybuty policjanta, takie jak kajdanki, policyjna pałka czy lizak. Dzieci zadawały gościom mnóstwo pytań dotyczących ich pracy a także popisały się znajomością zasad bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu i znajomością numerów alarmowych. Mamy nadzieję, że wizyta funkcjonariuszy policji na długo zostanie w pamięci dzieci i sprawi, że bezpiecznie spędzą ferie zimowe.

E. Myszogląd