Wizyta w Urzędzie Miasta

herb ChojnyW dniu 15 stycznia 2019r. dzieci z grupy Krasnale w ramach programu profilaktycznego ,,Poznajemy Lokalne Środowisko” uczestniczyły w wycieczce do Urzędu Miasta. Celem wizyty było przybliżenie pracy burmistrza miasta Chojna, oraz pracowników urzędu, jak również obejrzenie pomieszczeń i poznanie funkcjonowania urzędu. Pani Monika Adamczyk sprawowała rolę przewodnika wycieczki oprowadzając dzieci po całym urzędzie tym samym przybliżając im pracę urzędników i funkcjonowania urzędu. Krasnale na początek odwiedziły Panią Burmistrz Barbarę Rawecką, która oprowadziła ich po swoim gabinecie i opowiedziała o pracy. Przy tej okazji padło dużo pytań o zarządzanie miastem, dzieci chciały wiedzieć jak to jest być burmistrzem i jak podejmowane są decyzje. Każdy mógł także poczuć się przez chwilę Burmistrzem Chojny zasiadając w fotelu Pani Burmistrz. Przedszkolaki podziękowały za wizytę wręczając własnoręcznie wykonany Herb Chojny, za który na dalszą drogę po urzędzie otrzymały upominki. Kolejnym punktem na trasie było poznani pomieszczeń, w których mieszczą się poszczególne wydziały takie jak np. gabinety Pani Skarbnik Gminy oraz Wydział Nieruchomości Rolnictwa i Działalności Gospodarczej. Dzięki uprzejmości pracowników przedszkolaki mogły zobaczyć jak pracują urzędnicy na poszczególnych stanowiskach i z jaką sprawą możemy przyjść do urzędu. W Urzędzie Stanu Cywilnego, Krasnale zwiedziły salę ślubów, gdzie Pani Kierownik Elżbieta Ćwirko opowiedziała o ceremonii zawarcia związku małżeńskiego. Całość tak spodobała się przedszkolakom, że jedna para zdecydowała się wziąć pokazowy ślub. Na zakończenie dzieci zwiedziły Salę Posiedzeń Urzędu Miejskiego, gdzie obradują radni. Dowiedziały się przy tej okazji na czym polega praca radnych. Najbardziej spodobał się stół prezydialny, przy którym zasiada przewodniczący rady wraz z zastępcami. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze za co bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom urzędu a zwłaszcza Pani Monice Adamczyk.

M. Okońska