Bezpieczne ferie

moniaZasady bezpiecznej zabawy, nie tylko podczas ferii, ale na co dzień są bardzo ważnym zagadnieniem, które warto często przypominać. Dlatego też w piątek, 25.01.2019 r. do dzieci z grupy Misie i Muchomorki zawitał ważny gość z chojeńskiej Policji. Pan policjant przeprowadził z dziećmi pogadankę pod hasłem „Bezpieczne ferie zimowe”. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak bezpiecznie zachować się w domu i w przedszkolu oraz poza domem w czasie ferii zimowych. Przypomniał też dzieciom jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz o konieczności noszenia odblasków. W trakcie ferii pogoda sprzyja zabawom na śniegu i lodzie, dlatego nasz gość rozmawiając z dziećmi ostrzegał, aby nie wchodziły na zamarzniętą taflę stawu, rzeki czy jeziora uświadamiając konsekwencje takich zabaw. Przypomniał również, aby nie zjeżdżały ze stromych górek czy skarp usytuowanych w pobliżu tras komunikacyjnych. Dzieci aktywnie brały udział w spotkaniu oraz chętnie odpowiadały na pytania. Dostały także elementy odblaskowe do korzystania podczas popołudniowych wyjść na świeże powietrze. Dziękujemy za pouczającą wizytę.

K. Figórek