Międzynarodowy Dzień Książki w Stokrotkach

kasi- ksi2 kwietnia, jak co roku przypada Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Grupa „Stokrotki” nie zapomniała o tak ważnym wydarzeniu i z tej okazji zaprosiła do swojego przedszkola uczniów kl. I S. P. nr 2 w Chojnie. Na dobry początek przedszkolaki i pierwszaki recytowały wybrane wiersze. Przedszkolaki przyniosły tego dnia do przedszkola swoje ulubione książki i z ogromną radością zaprezentowały je starszym kolegom i koleżankom. Dzieci poznały budowę książki oraz zapoznały się z etapami jej powstania. Brały udział w quizach i zabawach, które sprawdziły ich wiedzę o książkach oraz utrwaliły postawę szacunku do książek. Na koniec spotkania wykonały pracę plastyczną, zakładki do książek. Wydarzenie to dostarczyło dzieciom wiele radości i miłych wrażeń. Bardzo dziękujemy Pani Monice Kowalczyk oraz pierwszakom za wizytę w naszym przedszkolu i poświęcony czas.

E. Kozłowska