Spotkanie Biedronek ze strażakiem

strażak27.03.2019 r. dzieci z grupy Biedronki odwiedził strażak, pan Daniel Kałużniak - tatuś Bartusia. Wizyta wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Odbyła się ona w ramach akcji ,, Poczytaj mi, proszę!''. Pan Daniel przeczytał książkę ,,Przygoda Franklina'', którą dzieci z zaciekawieniem wysłuchały. Zostały także zaznajomione z ciekawostkami związanymi z pracą zawodową strażaka, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru. Przedszkolaki dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, wykazały się znajomością numeru alarmowego. Oglądały akcesoria przyniesione przez pana Daniela - kaski, latarka, lornetka, czapka galowa. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę, chętnie zabierały głos. Dziękujemy Panu Danielowi Kałużniakowi za interesujące spotkanie.

E.Krysiak