Wizyta Krasnali w Straży Pożarnej

strażakDnia 10-go maja 2019r. dzieci z grupy Krasnale przeżyły niezwykłe spotkanie z pracownikiem straży pożarnej panem Danielem Kałużniakiem. Pan Daniel przybył do naszego przedszkola, aby przeczytać dzieciom bajki Strażak Sam i zaprosić do zwiedzania remizy strażackiej oraz wozu strażackiego. Dzieci miały możliwość przymierzenia różnego rodzaju kasków używanych przez strażaków od wielu lat. Krasnale miały możliwość porozumienia się za pomocą radiostacji, co sprawiło im ogromną radość. Następnie oglądaliśmy wyposażenia wozu strażackiego oraz zapoznaliśmy się z przeznaczeniem różnych przyrządów. Dużą radość sprawiła dzieciom możliwość wejścia do strażackiego pojazdu i wczucie się w rolę strażaka. Na koniec naszego spotkania pan Daniel zaproponował dzieciom zabawę w ,,Pali się” z wykorzystaniem zabawkowego wozu strażackiego. Dzieciom na pewno na długo w pamięci zostanie ta wycieczka. W tym miejscu jeszcze raz dziękujemy panu Danielowi za poświęcony czas i wspaniałe podejście do dzieci.

E. Myszogląd