Dzień Przedszkolaka

palhaco20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. W tym dniu na dzieci czekała niespodzianka. Do przedszkola przyjechał Klaun wraz ze swoją małą asystentką Balbiną. Dzieci poznały przygody Balbiny i dzięki magicznej skrzyneczce pomogły jej wrócić do domu. Po czarach przyszedł czas na zabawę. Przedszkolaki dostały zabawne nakrycia głowy i bawiły się z Klaunem w zabawy ruchowe. Radość i śmiech świadczył o wspaniałej zabawie. Nie zabrakło również małej niespodzianki, którą w tym dniu otrzymał każdy przedszkolak. Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

M. Okońska