Spotkanie z panią bibliotekarką

czytamy bajkiDnia 11.10.2019r. nasze przedszkole odwiedziła pani bibliotekarka z teatrzykiem Kamishibai. Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, drewnianej, częściowo otwartej skrzynki, która pełni rolę ekranu lub sceny. Kartonowe plansze z obrazkami opowiadają historię, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści. Tył karty zawiera tekst oraz miniaturkę obrazka. Parawan stoi zwrócony do dzieci, a pani bibliotekarka, siedząc z tyłu czytała opowieść, zmieniając plansze. Teatrzyk umieszczono na stoliku, na wysokości oczu dzieci. Przedstawienia Kamishibai można zrobić zarówno w domu, jak i w bibliotece, w sali przedszkolnej, w plenerze. Takie mini spektakle rozwijają wyobraźnię , bawią i uczą - przekonały się o tym dzieci z grupy Żabki i Biedronki, które z uwagą wysłuchały i obejrzały przedstawienia pt. ,,Szukając Marudka" i ,,Kicia". Dziękujemy pani bibliotekarce za interesujące spotkanie z teatrzykiem Kamishibai i czekamy na kolejne.

E.Krysiak