Żabki i Biedronki w lesie

jes - ewaDnia 25.10.2019r. dzieci z grup „Żabki” i „Biedronki” odwiedziły Nadleśnictwo w Mieszkowicach. Celem wycieczki było ukazanie piękna jesiennej przyrody. Dopisała wspaniała, słoneczna pogoda. Dzieci powitała p. Ola – leśnik, która w bardzo ciekawy i przystępny sposób przekazała dzieciom wiadomości dotyczące gatunków drzew, sposobów ich wykorzystywania, ochrony lasu. Dzieci oglądały drzewa, zbierały przebarwione, jesienne liście, dzięki czemu łatwiej zapamiętały ich nazwy. Spacerując po lesie przedszkolaki spotkały grzyby, zarówno jadalne, jak i trujące, których nie należy niszczyć. W sposób praktyczny mogły wykorzystać posiadane wiadomości dotyczące zachowania w lesie. W ciszy i skupieniu obserwowały las, wypatrywały śladów jego mieszkańców. Same zauważyły, że obcowanie z naturą pozwala odpocząć i wyciszyć się. Przedszkolaki pięknie podziękowały za pobyt i ogromnie zadowolone wróciły do przedszkola.

K. Gawlas