Spotkanie z Misjonarką z Kenii

SABINA pasowanieW ramach obchodów Tygodnia Misyjnego, 22 października 2019 r. nasze przedszkole odwiedziła Misjonarka siostra Grace z Kenii. Spotkanie z siostrą Grace przybliżyło nam nie tylko realia życia w afrykańskim  kraju, ale także potrzebę niesienia pomocy i otwarcia serc na potrzeby innych. Przedszkolaki z grupy Misie i Muchomorki nie tylko z zainteresowaniem wsłuchiwały się w opowieści Misjonarki, ale także chętnie zadawały pytania, chcąc jeszcze bardziej poznać życie w „innym świecie”. Podczas spotkania dzieci zobaczyły również na zdjęciach piękno afrykańskiego kraju oraz dowiedziały się, ile trudu kosztuje jego młodych mieszkańców pokonywanie kolejnych etapów edukacji. Wspólnie z siostrą zaśpiewaliśmy pełne optymizmu i radości pieśni w języku suahili i polskim. Na zakończenie dzieci wręczyły naszemu gościowi prezenty: Album przedstawiający nasze przedszkole i artykuły szkolne dla kolegów i koleżanek z Kenii. Serdecznie dziękujemy Rodzicom i przedszkolakom za wsparcie akcji „Przybory dla dzieci z Afryki”. To wspaniały dar serca, który na pewno sprawi dużo radości dzieciom z Kenii.

S. Cedro