Pasowanie w Stokrotkach

Jestem sobie przedszkolaczek,
Nie grymaszę i nie płaczę,
Na bębenku marsza gram,

Ram tam tam, ram tam tam.…”

ewa sss25 październik 2019 r. był wyjątkowym  dniem dla naszych milusińskich, którzy w tym roku po raz pierwszy przekroczyli próg przedszkola. Przez kilka ostatnich tygodni dzieci nabierały odwagi i doświadczenia w prezentowaniu swoich umiejętności na małej przedszkolnej scenie. I stało się. W piątkowe popołudnie odbyła się wielka uroczystość „Pasowanie na Przedszkolaka”. W tym dniu przybyło do przedszkola wielu gości: rodzice, dziadkowie  i rodzeństwo naszych najmłodszych przedszkolaczków. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Wicedyrektor. Następnie maluchy zaprezentowały program artystyczny, który wzbudził niemały zachwyt zaproszonych gości. Nasze przedszkolaki bezbłędnie recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Swoim radosnym  występem udowodniły, że zasługują na przyjęcie w poczet społeczności naszego przedszkola. Z wielką dumą i przejęciem powtórzyły słowa przyrzeczenia, a Pani Wicedyrektor Sabina Cedro dokonała pasowania przez dotknięcie ramienia każdego dziecka ogromnym ołówkiem. Na znak przyjęcia dziecka do grona przedszkola, każdy z milusińskich otrzymał dyplom .Tego dnia niespodzianek było więcej, w nastoju pełnym napięcia i oczekiwania, do sali wjechał ogromny tort, który tryskał fontanną złocistych iskierek a wszystkie dzieci wraz z gośćmi odśpiewały sto lat. Dzień ten dostarczył naszym przedszkolakom wielu pozytywnych wrażeń. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za liczny udział w uroczystości Pasowania na przedszkolaka i wspólną zabawę.

E. Kozłowska

E. Myszogląd