Montaż słowno-muzyczny

flagaW naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy Święto Niepodległości. 14 listopada 2019 r. dzieci z grupy Krasnale zaprosiły wszystkich przedszkolaków na montaż słowno-muzyczny pt.”Przybyli ułani pod okienko”. Wszystkie dzieci pochwaliły się znajomością wiersza W. Bełzy pt:”Katechizm polskiego dziecka”, a Krasnale wyrecytowały wiersz o fladze i godle Polski. Nie odbyło się także bez odśpiewania czterech zwrotek ”Mazurka Dąbrowskiego”. Wszystkie grupy zaprezentowały się przepięknie na scenie. Nie zabrakło takich pieśni, jak: ”Serce w plecaku”, „O mój rozmarynie”, „Szara piechota” czy „Przybyli ułani pod okienko” oraz pieśni bardziej współczesnych, takich jak: ,,Flaga biało-czerwona,’ ,,Tu wszędzie jest moja ojczyzna” czy ,,Co to jest niepodległość”. Przegląd nasz uświetnili członkowie zespołu muzycznego ,,Jarzębina” z Chojny, którzy wykonali, na żywo, kilka znanych pieśni patriotycznych. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci trzymając flagę Polski odśpiewały piosenkę ,,Jesteśmy Polką i Polakiem” co były świetnym zwieńczeniem naszego spotkanie. Za występ dzieci otrzymały dyplomy i książki pt. ,,Baśnie i legendy Polski”, które z pewnością umilą im jesienne popołudnia w przedszkolu. Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom za ubranie dzieci w stroje galowe co jeszcze bardziej podkreśliło ważność tego święta w życiu każdego Polaka.

E. Myszogląd