Wigilijne spotkanie w Misiach

„…Dziś do Betlejem trzeba nocą iść,
bo narodzenia czas wypełnił dni,
tam gdzie stajenka razem z bydlątkami
leży dzieciąteczko i na sianku śpi….”

jasełka IIBoże Narodzenie to najpiękniejsze święta, na które czekają nie tylko dzieci ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Dzieci na zajęciach w przedszkolu poznają zwyczaje i tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Uczą się również kolęd, pastorałek, ubierają choinkę, robią ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne, przedstawiają jasełka, własnoręcznie przygotowują prezenty dla swoich najbliższych. Te magiczne święta to również okazja do wspólnego spotkania i wspólnego kolędowania w przedszkolu - nim na niebie "zabłyśnie pierwsza gwiazdka ...”. W tym roku takie spotkanie w grupie Misie odbywało się 17.12.2019r. Do przedszkola przybyły całe rodziny. Atmosfera świąteczna udzieliła się wszystkim. Przedszkolaki przygotowały piękną i pełną kolęd i pastorałek opowieść wigilijną, która została nagrodzona gromkimi brawami. W powietrzu czuć było "ducha" nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Po występie odwiedził naszą grupę św. Mikołaj z mnóstwem prezentów (i tym miejscu bardzo dziękujemy p. Kamilowi Marczewskiemu za odegranie wspaniałej roli „gościa z Laponii”). To właśnie na ten moment dzieci najbardziej czekały. Serdecznie dziękujemy również wszystkim rodzicom za przygotowanie pięknych kostiumów dla dzieci.

S. Cedro

K. Figórek