Przegląd kolęd i pastorałek 2020

aniołekDnia 13.01.2020r w naszym przedszkolu odbył się, po raz kolejny Przegląd kolęd i pastorałek. Gospodarzem tej uroczystości była grupa ,,Krasnali”. Na początku dzieci przywitały uczestników przeglądu wierszem i układem tanecznym do piosenki pt.”A kto wie”. Następnie wszystkie grupy prezentowały swoje talenty wokalne. Nie brakło zarówno tradycyjnych kolęd, takich jak: ,,Przybieżeli do Betlejem, ,,Gore gwiazda Jezusowi” czy ,,Dzisiaj w Betlejem”, jak i nowszych, np. „Aniołek maleńki jak wróbelek”, ,,Już blisko kolęda”, ,,Luli laj” czy w końcu ,,Za kominem świerszczyk stał”. Dzieci wykazały się dużą znajomością kolęd i pastorałek, chętnie pomagały kolegom śpiewając podczas występów. Wszyscy uczestnicy za swój występ otrzymali gromkie brawa i dużo prezentów, które z pewnością umilą im pobyt w przedszkolu.

E. Myszogląd