XXI Przegląd Jasełek

jasełka IIZ okresem Bożego Narodzenia związane są różne zwyczaje i tradycje np. inscenizacje teatralne przedstawiające historie narodzin Zbawiciela zwane jasełkami. Ich nazwa pochodzi ze starej polszczyzny, w której to ,,jasło” oznaczało ,,żłób”. 8 stycznia 2020r. w Centrum Kultury w Chojnie odbył się XXI Przegląd Jasełek dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Każda z występujących grup reprezentowała nieco inne podejście do tematu. Oglądaliśmy jasełka zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne, roztańczone i rozśpiewane. W każdym przedstawieniu czuło się olbrzymie zaangażowanie nauczycieli, rodziców i przede wszystkim aktorów – tych małych i dużych. W kategorii przedszkola i oddziały przedszkolne Bajkowe Przedszkole Miejskie reprezentowały grupy „Motylki” i „Misie”. Występom towarzyszyły wielkie emocje i trema aktorów przed wejściem na dużą scenę. Nie bez znaczenia były też reakcje publiczności, a szczególnie wzruszenie najbliższych. Jury przyznało miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych - wśród nagrodzonych I miejsce zajęła grupa Motylki, a III miejsce grupa Misie.

A. Brzoska

S. Cedro