Zimowa Olimpiada Przedszkolaków za nami

olimp 1Dnia 07.02.2020r. odbyła się w naszym przedszkolu ,,Zimowa Olimpiada Przedszkolaków" tzn. dzieci 3,4,5-letnich. Gospodarzami sportowych zmagań były ,,Biedronki". Uroczystość rozpoczęła się od zaprezentowania flagi olimpijskiej, a także odpalenia znicza olimpijskiego i odśpiewania hymnu. Następnie wszystkie grupy przedszkolne zaprezentowały przygotowany na dzisiejsze zmagania sportowe okrzyk. Chłopcy z grupy VI zatańczyli taniec kół olimpijskich, a dziewczynki zaprezentowały taniec z pomponami. Oczywiście nie zabrakło również uroczystego złożenia przysięgi sportowców. Po uroczystym otwarciu przeszliśmy do zawodów sportowych. Ze względów bezpieczeństwa dzieci rywalizowały w dwóch salach: w sali Biedronek dzieci 3 i 4 - letnie, natomiast w sali Misiów dzieci 5 - letnie. Przedszkolaki brały udział w następujących konkurencjach sportowych: bieg, slalom, przeszkody, ławeczka, slalom hokejowy, wyścig saneczkarski. Wszyscy starannie i uczciwie wykonywali przygotowane zadania. W przerwach dzieci prezentowały swoje umiejętności wokalne, śpiewając zimowe piosenki. Po skończonych zawodach każdy uczestnik otrzymał złoty medal i dyplom dla całej grupy. Następnie odbyło się wygaszenie znicza olimpijskiego, co oznaczało zakończenie olimpiady. Dzieci szczęśliwe, uśmiechnięte, z medalami na szyi wróciły do swoich sal. Do zobaczenia na następnej Zimowej Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków.

E.Krysiak

I.Podyma