XVI Gminna Zimowa Olimpiada Przedszkolaków

sypnij dużo śniegu,

żeby nam saneczki
nie ustały w biegu.

olimpiada 2Chociaż tegoroczna zima poskąpiła nam białego puchu, to i tak poczuliśmy klimat prawdziwej zimy. Stało się to podczas XVI Gminnej Zimowej Olimpiady Przedszkolaków. W piątek 7 lutego 2020r. dzieci z oddziałów przedszkolnych z SP I i SP II oraz z Grzybna i Krzymowa stanęły gotowe do rywalizacji sportowych. Po uroczystym powitaniu i wniesieniu flagi olimpijskiej przystąpiliśmy do uroczystego ślubowania. Sportowcy przyrzekali, iż będą starać się ze wszystkich sił wykonywać wszystkie ćwiczenia uczciwie, ale również kibicować kolegom i oklaskiwać wszystkie drużyny. Po zaprezentowaniu okrzyku sportowego nadszedł czas na udział w poszczególnych konkurencjach. A były one takie: slalom hokejowy, niesienie lotki na paletce, rzut woreczkami do celu, przekładanie szarfy, toczenie dużej piłki. Mimo, że konkurencje wydawały się trudne nasi sportowcy świetnie sobie z nimi poradzili. Drużyny dzieliły tylko minimalne punkty. A tak oto wyglądały wyniki olimpijskich zmagań:

I miejsce (13 punktów) – SP II 0a

II miejsce (12 punktów) – SP Grzybno

III miejsce (11 punktów) – SP Krzymów

Następnie:

SP I 0b (9 punktów)

SP I 0a (8 punktów)

SP II 0b (7 punktów)

Po ukończonych zmaganiach nadszedł czas na wręczenie olimpijskich nagród. Wszyscy sportowcy otrzymali dyplomy i medale, a zwycięzcy piękne puchary. Radość dzieci była ogromna. Wszyscy z uśmiechem pozowali do wspólnych zdjęć. Na medale zasłużyli również uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, którzy czuwali nad bezpieczeństwem podczas wykonywania ćwiczeń oraz dbali o nagłośnienie. Sędzią głównym olimpiady był pan Grzegorz Michasiuk, któremu serdecznie dziękuję za miłą i owocną współpracę. Mam nadzieję, że spotkamy się ponownie już za rok! Wszystkim uczestnikom gratuluję i życzę dalszych sportowych sukcesów!

A. Stelmach