Jak spędzamy czas w domu - relacje przedszkolaków i Rodziców

kukiełkiWiemy, że czas, który spędzacie Państwo razem z dziećmi w domu wykorzystujecie bardzo kreatywnie. Przedszkolaki podejmują różne działania z mamą, tatą lub z kimś bliskim. Większość dzieci pracuje pilnie tworząc wspaniałe prace plastyczne, piszec litery lub szlaczki, a także rozwiązując zadania matematyczne.

Tymi działaniami dzielicie się z nami. Dziękujemy wszystkim Rodzicom i dzieciom za nadesłane zdjęcia oraz za pięknie wykonane prace. Zachęcamy do dalszej współpracy i odwiedzania naszej strony.

A oto co u dzieci słychać:

Nazywam się Iga Kozłowska jestem przedszkolnym Motylkiem. Wspólnie z mamą wybrałyśmy się do lasu poznać rośliny jakie tam rosną. Mama opowiadała mi o drzewach, o roślinach, a ja zadawałam mnóstwo pytań. Ten las był taki piękny. Po powrocie z lasu mama zabrała mnie na nasz ogródek, tam też oglądałyśmy roślinki i drzewa tylko, że one były takie malutkie. Jak byłyśmy już w domku mamusia dała mi kartki i kredki, powiedziała, że mam narysować teraz różnice jakie zauważyłam w roślinach i drzewach. To była super przygoda.

Iga z mamą

Innym razem mama powiedziała… teraz będziemy podążać wojennym szlakiem i ruszyłyśmy samochodem na wycieczkę. Podróż nie była zbyt długa. Gdy się zatrzymałyśmy mamusia powiedziała: już jesteśmy na miejscu i ujrzałam dziwne domki. Mamusia powiedziała, że jesteśmy na starym wojennym lotnisku, a te dziwne domki to hangary. Podczas wojny odpoczywały w nich samoloty. Bardzo mi się podobało, to wszystko było takie duże. Jak wracałyśmy do domku mamusia zatrzymała się przy takim dziwnym zniszczonym budynku, opowiedziała mi jego historię, to był stary zniszczony kościółek. W jego pobliżu były też groby żołnierzy i takie dziwne napisy na nich.

Iga (z Motylków) z mamą

****************************

„Z Małgosią natchnione słoneczkiem za oknem przywołujemy wiosnę. Wystarczy kilka różnych rozmiarów kolorowych kółeczek, serduszek, wąski podłużny pasek na łodyżkę i kilka listków. Wyklejamy na przemian różne kolory i rozmiary naszych płatków i listków, delikatnie zawijając rogi.”

mama Małgosi