Sprzątanie świata 2020

sprzątanie świata18.09.2020r. dzieci z najstarszych grup „Żabki” i „Biedronki” po raz kolejny uczestniczyły w akcji „Sprzątanie Świata – Polska”. W Polsce już po raz 27 ruszyło to międzynarodowe przedsięwzięcie. To wspólna lekcja poszanowania środowiska. Nasze przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na temat przyrody, ekologii. Chętnie odpowiadały na pytania, rozwiązywały zagadki, brały udział w quizie. Dużą frajdę sprawiły dzieciom eko – zabawy ruchowe. Po części teoretycznej w sali dzieci złożyły uroczyste ślubowanie Przyjaciela Przyrody. Otrzymały medale i dyplomy. Część praktyczna to sprzątanie terenu wokół przedszkola. Dzieci rozumiejąc, że Ziemi to nasz wspólny dom i musimy o niego dbać, ochoczo wzięły się do pracy. Zaopatrzone w rękawiczki ochronne zbierały do worków śmieci. Grabiły trawnik, zamiatały chodnik. Po skończonej pracy widać było efekty ich starania. Mamy nadzieję, że młode pokolenie będzie wzrastać i szerzyć proekologiczne nawyki.

K. Gawlas