Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

Wybierz język

Polish English French German Russian

Gościmy

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Święto chleba w Krasnalach

chlebekDzieci z grupy Krasnale dnia 15.10.2020 w wyjątkowy sposób świętowały Dzień Chleba. Z okazji tego święta zaprosiliśmy Panią z Koła Gospodyń Wiejskich w Grzybnie- panią Dorotę Błaszkiewicz. Wizyta była doskonałą okazją to wspólnego pieczenia chleba. Dzieci ubrane w białe czapki kucharskie, niczym prawdziwi piekarze miały okazję poznać historię i proces powstawania chleba. Dowiedziały się także jak powstaje mąka oraz na czym polega praca piekarza. Zapoznały się ze składnikami potrzebnymi do wypieku. Ciasto zostało przygotowane przez dzieci i Panią Dorotę. Nasz gość zadbał o prawidłowe proporcje produktów oraz konsystencję ciasta. Czekając na chleb, dzieci przygotowały taniec ,,Zasiali górale owies”, przygotowały rysunki dla naszego gościa i wykonały układ taneczny ,,Lata ptaszek”. Wszystkim, którzy przyczynili się do tak wspaniałego święta bardzo dziękujemy!. Spotkanie organizowane było w ramach międzynarodowego projektuPiękna nasza Polska cała”.

M. Okońska
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.