Chata wiejska w Krasnalach

chałupkaZ okazji Święta Pieczonego Chleba w sali Krasnali pojawiło się mnóstwo przedmiotów charakterystycznych dla starej chaty wiejskiej. W części sali urządzono wiejską kuchnię, w której znajdowały się skrzynie, kufry, zboże, orzechy , cebula, owoce, a także atrapa kuchni i paleniska. Dzieci zdobyły wiadomości na temat pracy gospodarza, czynności jakie wykonuje w polu i w domu i na temat wykorzystywanych przez niego narzędzi. 15 października 2020r. do wspólnej zabawy zaprosiliśmy dzieci z grupy Smerfy i bawiliśmy się z nimi w zabawę integracyjną ,,Lata ptaszek” a dzieci z grupy Krasnale zaprezentowały się w tańcu do utworu ,,Zasiali górale owies…” Na koniec spotkania wszystkie dzieci poczęstowały się chlebkiem, które w ten dzień upiekły nasze Krasnale. Ten dzień sprawił wiele radości dzieciom.

E. Myszogląd