Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajki w Słoneczkach

bal przebZ okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajki – 5 listopada 2020 r. w naszej grupie odbył się bajkowy bal, podczas którego dzieci prezentowały się w dziecięcych przebraniach bajkowych. Były smoki, księżniczki, bajkowe zwierzęta i wiele innych ciekawych postaci. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych bajkach, uczestniczyły w zabawach ruchowych i tańcach z balonami. Później były zabawy wymagające znajomości treści bajek m.in.: dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie. Były też muzyczne zagadki oraz oddzielanie ziarenek (grochu od fasoli) i układnie puzzli bajkowych. Najważniejsze w tym dniu było słuchanie czytanych bajek, gdyż Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Pamiętajmy, aby czytać naszym dzieciom!

M. Bigus

A. Koksanowicz