Święto Niepodległości w Biedronkach

Polska10 listopada 2020r. w przeddzień 102-rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, dzieci z grupy Biedronki dla uczczenia tej pięknej uroczystości przygotowały występ dla kolegów i koleżanek z grupy Żabki. Po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość, dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe - Święto Niepodległości. Głównym celem spotkania naszych małych patriotów było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Część artystyczna przygotowana przez dzieci, dekoracje, odświętne stroje, patriotyczna oprawa muzyczna wprowadziła nas w historyczny i podniosły nastrój. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Biedronki prezentowały wiersze, piosenki o tematyce patriotycznej, tańce do utworów „Płynie Wisła”, „Krakowiaczek”. Spotkanie to z pewnością zapadnie nam w pamięci, przeżyliśmy go dumnie i z uśmiechem na twarzy, a przypomni o nim wspólne pamiątkowe zdjęcie.

E. Krysiak