Światowy Dzień Pluszowego Misia 2020

misssW dniu 25 listopada 2020 r. dzieci z grupy „Misie” obchodziły uroczystość z okazji „Światowego Dnia Pluszowego Misia”. Jest to ważne święto wszystkich misiów na całym świecie, gdyż obchodzą swoje urodziny. Wobec tego było to również święto całej naszej grupy. Każdy przedszkolak miał założoną opaskę z misiowymi uszami. Podczas zajęć przedszkolaki obejrzały pokaz multimedialny pt. „Historia pluszowego misia”. Dalej, oglądały ilustracje znanych misiów. Rozróżniały wspólne cechy wszystkich postaci. W skupieniu wysłuchały wiersza Cz. Janczarskiego pt. „Naprawiamy misia”. Następnie, dzieci śpiewały i tańczyły przy znanych „misiowych” piosenkach tj. „Jadą, jadą misie”, „Niedźwiadek”, „Stary niedźwiedź”. Po wesołych pląsach, przyszła pora na odpoczynek. Maluszki siedząc w kole, wykonywały sobie nawzajem „misiowe masażyki” zgodnie z treścią rymowanki. Na zakończenie zajęć dzieci kolorowały ilustracje z wizerunkiem misia. Wszystkie przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

M. Podleśna