Wizyta Smerfów  w szkole

kozDnia 26 września 2012 r. grupa „Smerfów” uczestniczyła w uroczystości pasowania na ucznia swoich starszych o rok kolegów i koleżanek w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie.

Dla pierwszoklasistów było to wielkie przeżycie. Najważniejszą jego częścią było oczywiście złożenie uroczystego ślubowania oraz moment pasowania na ucznia, którego dokonała dyrektor szkoły p. Edyta Kalarus w symboliczny sposób poprzez dotknięcie ołówkiem. Dzieci oficjalnie zostały przyjęte w poczet uczniów szkoły, na dowód czego otrzymały tarczę oraz plan lekcji. „Smerfy” po uroczystości spotkały się z zaprzyjaźnioną klasą I c. Wręczyły swoim starszym kolegom skromne upominki – zakładki do książki, złożyły im życzenia. Z uczniami klasy Ic „Smerfy” planują razem pojechać na wycieczkę do lasu. Te wspólne spotkania, odwiedziny w szkole i w przedszkolu na pewno pozwolą naszym sześciolatkom łatwiej przekroczyć próg szkoły w przyszłym roku szkolnym.