Stokrotki i Słoneczka w poszukiwaniu jesieni

jes - ewaDnia 24-go września grupy ,,Stokrotki” i ,,Słoneczka” wybrały się do pobliskiego lasu w celu szukania pierwszych oznak jesieni.

Podczas wycieczki dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic, np. poznały czyścicieli lasu-mrówki i żuka. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały ,,skarby”, które ,,Pani Jesień” zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście, szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory. Z zebranych darów jesieni dzieci urządziły w swoich salach przepiękne kąciki przyrodnicze, które długo będą przypominać wszystkim o wspaniałej wycieczce.