Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

Szukaj

Wybierz język

Polish English French German Russian

Gościmy

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

 

image001

 

 Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

„Pomóż mi, a będę miał równy start"

Nr wniosku WND – POKL.09.01.01-32-010/13

 

 

Gmina Chojna wspólnie z Przedszkolem Miejskim i Administracją Szkół i  Infrastruktury Społecznej w Chojnie przygotowała wniosek aplikacyjny o dofinansowanie projektu w  ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pt. „Pomóż mi, a będę miał równy start”. Projekt ma na celu utworzenie oddziału integracyjnego w Przedszkolu Miejskim. Adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym (3-5 lat). W ramach projektu będzie możliwość korzystania z  zajęć bez ponoszenia kosztów przez rodziców. Dzieci będą miały dostęp do nowoczesnej bazy dydaktycznej, edukacyjnej i terapeutycznej. Będą mogły uczestniczyć w  wycieczkach i zajęciach teatralnych.

 

W ramach projektu zaplanowano:

- dostosowanie sali do zajęć dydaktyczno – terapeutycznych;

- wyposażenie placu zabaw do potrzeb dzieci niepełnosprawnych;

- dostosowanie pomieszczenia na Salę Doświadczeń Świata;

Ponadto planowany jest zakup sprzętu specjalistycznego do prowadzenia diagnozy i terapii Metodą Tomatisa wraz z przeszkoleniem nauczycieli. W  oddziale tym odbywać się będą dodatkowe zajęcia ze specjalistami tj. zajęcia logopedyczne, rehabilitacyjne, socjoterapeutyczne, muzykoterapeutyczne, rytmika oraz nauka języków obcych.

 

Dzięki projektowi Gmina Chojna oraz Przedszkole Miejskie w Chojnie pozyskało środki na kwotę 1 133 780,00 złotych w tym wkład własny gminy wynosi 170 067,00 złotych, dofinansowanie w wysokości 963 713,00 złotych. Rekrutacja odbyła się w dniach od 18-12-2013 r. do 27-12-2013 r., ogłoszenia były wywieszone w sołectwach Gminy Chojna. Ponadto były rozwieszone informacje o spotkaniu z Dyrektorem Przedszkola Miejskiego, które miało na celu możliwość utworzenia Oddziału Integracyjnego. Spotkanie odbyło się w dniu 28-06-2013r. w Przedszkolu Miejskim w Chojnie. Oddział Integracyjny w Przedszkolu Miejskim w  Chojnie otwarty jest z dniem 01 stycznia 2014r.

3 

 ODDZIAŁ INTEGRACYJNY "KRASNALE"

 

 
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.