Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

Wybierz język

Polish English French German Russian

Gościmy

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Bal Karnawałowy w Krasnalach

bal przebW dniu 10.02.2021r w naszej grupie odbył się długo wyczekiwany Bal Karnawałowy - niezwykłe wydarzenie dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości. Tego dnia od rana w naszej, pięknie przystrojonej balonami, sali pojawiły się kolorowe postacie. Wśród dziewczynek dominowały księżniczki, pszczółki, biedronki, myszki a wśród chłopców najwięcej było policjantów, ale byli też tacy bohaterowie bajek jak Spider - Man, Batman, Indianin, nie sposób wyliczyć tych wszystkich postaci. Na początku balu była prezentacja wszystkich strojów, potem prezentacja dowolnych układów tanecznych do największych przebojów piosenki dziecięcej. Następnie były zabawy z chustą animacyjną, a także taniec z balonami i na gazecie. Po krótkim odpoczynku i posiłku nastąpiła druga część zabawy - przechodzenie pod liną i bitwa na papierowe śnieżki. Był także czas na dowolne tańce w parach lub solo. To była naprawdę świetna zabawa dla dzieci. Już za rok będzie kolejny Karnawał!!!

E. Myszogląd

Spotkanie wigilijne w gr. Krasnali

aniołek ewaDnia 17-go grudnia 2020r.w grupie Krasnali zorganizowano spotkanie wigilijne. Dzieci, dzień wcześniej upiekły i udekorowały pierniczki, które wyśmienicie smakowały, a w dzień wigilii dekorowały nasz świąteczny stół. Oprócz pierniczków na stole znalazły się tradycyjne pierogi, mandarynki, a pod obrusem sianko. Dzieci śpiewały kolędy, pastorałki a nauczyciele przygotowali teatrzyk kukiełkowy pt ,,W drodze do Betlejem”. Całe nasze spotkanie przebiegło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Były też świąteczne życzenia, a także pod choinką wymarzone prezenty, które sprawiły dzieciom ogromną radość. W tym miejscu serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie poczęstunku dla dzieci.      

E. Myszogląd


Piękna nasza Polska cała

PolskaW dniach od 09.11 do 13.11 w grupie Krasnale realizowaliśmy jeden z projektów ,,PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”. Przez cały tydzień dzieci uczestniczyły w porankach patriotycznych o różnej tematyce związanej z Polską. Dzięki aktywnym zajęciom Krasnale stworzyły kącik patriotyczny, poznały postacie historyczne mające duży wpływ na losy naszej ojczyzny, wyruszyły w Polskę do ciekawych miejsc, wysłuchały przedstawienia o Smoku Wawelskim. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zaproponowanych zadaniach i odpowiadały na pytania.

M. Okońska

  

Pasowanie na Krasnala

krasnal MARYSIADnia 27.10.2020r. w grupie Krasnali odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Co prawda, jedno dziecko było pasowane na Krasnala, ale zaangażowana była cała grupa. Nasz nowy przedszkolak zdał świetnie egzamin z ilustrowania piosenek ruchem ciała i gestem, z wykonywania ćwiczeń gimnastycznych oraz znajomości wszystkich swoich kolegów i koleżanek. Znał także piosenkę o Krasnalach, którą świetnie wykonał w towarzystwie swoich kolegów. Były też wspólne zabawy z chustą animacyjną, które bardzo podobały się wszystkim dzieciom. Nowy Krasnal zdał egzamin świetnie za co otrzymał dyplom pasowania i balony z logiem przedszkola. Ten dzień zapisze się na długo w naszych sercach.

E. Myszogląd


Chata wiejska w Krasnalach

chałupkaZ okazji Święta Pieczonego Chleba w sali Krasnali pojawiło się mnóstwo przedmiotów charakterystycznych dla starej chaty wiejskiej. W części sali urządzono wiejską kuchnię, w której znajdowały się skrzynie, kufry, zboże, orzechy , cebula, owoce, a także atrapa kuchni i paleniska. Dzieci zdobyły wiadomości na temat pracy gospodarza, czynności jakie wykonuje w polu i w domu i na temat wykorzystywanych przez niego narzędzi. 15 października 2020r. do wspólnej zabawy zaprosiliśmy dzieci z grupy Smerfy i bawiliśmy się z nimi w zabawę integracyjną ,,Lata ptaszek” a dzieci z grupy Krasnale zaprezentowały się w tańcu do utworu ,,Zasiali górale owies…” Na koniec spotkania wszystkie dzieci poczęstowały się chlebkiem, które w ten dzień upiekły nasze Krasnale. Ten dzień sprawił wiele radości dzieciom.

E. Myszogląd

Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.